Jdi na obsah Jdi na menu
 

zpráva ze zasedání ÚV ČSCH v Praze

2. 12. 2018

Zasedání ÚV ČSCH, Praha 1.12.2018

Tisková zpráva č. 151
ze dne 1. prosince 2018
VALNÁ HROMADA NEJENOM VOLEBNÍ
V sobotu 1. prosince, přesně v 18.45 hod., skončila XXVII. valná hromada Českého svazu chovatelů (dále jen VH), konaná v Základní škole Burešova v Praze. Tentokrát to byla VH volební. Jednání bylo, ostatně jako tradičně, časově náročné. Na programu byla kromě voleb celá řada dalších bodů.
Delegáti neschválili předložený návrh Organizačního řádu ČSCH ani návrh Řádu pro kontrolní činnost ČSCH. Naopak schváleny byly návrhy na změny Volebního řádu ČSCH a předložené návrhy změn Stanov ČSCH (až na jednu navrhovanou změnu – nynější ústřední odborné komise se nebudou jmenovat ústřední chovatelské komise, ale zůstane stávající název). Schválena byla valorizace členského příspěvku na rok 2019.
Jedna z kandidátek do Ústředního výkonného výboru ČSCH (dále jen ÚVV) oznámila, že odstupuje od kandidatury. Delegáti poté z devíti zbývajících kandidátů zvolili osm členů ÚVV. Zvoleni byli (řazeno dle počtu hlasů): Dagmar Kičurová, Ing. Miroslav Kroft, Lubomír Kesner, Slavomír Brožek, Mgr. Ondřej Matouš, MVDr. Martin Urban, Ing. Vlastimil Nachtigal, Ing. Václav Krůta.
Do Ústřední kontrolní komise ČSCH bylo zvoleno všech pět kandidátů (opět řazeno dle počtu hlasů): Václav Uličný, JUDr. Michal Danišovič, RSDr. Jaroslav Hron, Petr Blecha, Ing. Vladimír Hulman.
Ze dvou týmů, které kandidovaly do Ústřední komise pro práci s mladými chovateli ČSCH byl zvolen tým číslo dvě: Mgr. Dita Kovářová (předsedkyně), Pavla Kabátová, Roman Kučera, Petr Matoušek, Eva Morávková, Eva Ryšavá a Jakub Šedivý.
Všem zvoleným blahopřejeme a přejeme jim, ať se jim všechna předsevzetí, s nimiž kandidovali, podaří naplnit.
ELIŠKA STEJSKALOVÁ

Nominální hodnota členského příspěvku na rok 2019 je: 320 Kč (s časopisem Chovatel 680 Kč) pro dospělého člena. 195 Kč (s časopisem Chovatel 580 Kč) pro MCH. Schváleno na VH 2018.